يكشنبه 19/11/ 1393
سمنان - استاندار سمنان گفت: صاحبان معادني که پروانه بهره برداري از صنعت، معدن و تجارت گرفته اند حداکثر تا ۴ ماه فرصت دارند معادن را فعال کنند در غير اينصورت پروانه آنها باطل مي شود.
به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از روابط عمومي استانداري سمنان، محمد وکيلي در بازديد از واحدهاي توليدي و صنعتي با اشاره به اينکه تعدادي از صاحبان معادن از صنعت؛ معدن و تجارت پروانه بهره برداري و اکتشاف گرفته اند اما اقدامي براي فعال کردن آنها نمي کنند افزود: متاسفانه از ديرباز تعدادي حرفه اي در بحث معدن کشور بدنبال اين بودند که پروانه و مجوزهاي بهره برداري و اکتشاف را اخذ کنند و متاسفانه در اين خصوص شاهد سفته بازي هستيم که اين امر باعث عدم توسعه اقتصادي خواهد بود.
وي افزود: در استان سمنان که معادن غني و متنوعي داريم شاهد اين موضوع هستيم که اين امر باعث عدم توسعه اقتصادي خواهد بود.
استاندار سمنان افزود: در استان سمنان که معادن غني و متنوعي داريم شاهد اين موضوع هستيم که بعضي ها پروانه بهره برداري گرفته اند و بدون کار و فعاليتي آن را رها و بلوکه کرده اند.
استاندار سمنان همچنين در اين خصوص از مدير کل صنعت، معدن و تجارت خواست تا حداکثر يک فرصت چهار ماهه به دارندگان پروانه بدهد که اگر فعال شدند در استان مورد حمايت قرار خواهند گرفت و اگر نخواهند فعاليت کنند و سفته بازي کنند حتما لغو پروانه شوند.
وکيلي افزود: اخطار جدي است که صاحبان معادني که پروانه بهره برداري از صنعت، معدن و تجارت گرفته اند حداکثر تا چهار ماه فرصت دارند معدن را فعال کنند در غير اينصورت پروانه آنها باطل مي شود.
وي گفت: در اين عرصه ما شاهد مافيا خريد و فروش پروانه بهره برداري هستيم و تصميم بر اين است با اين مشکل مافيا در هر ابعاد و شکلي که به اقتصاد توليد و صنعت ضربه مي زند برخورد شود.
استاندار سمنان افزود: قرار نداريم منابع غني معدني خودمان را در اختيار کساني قرار دهيم که جلوي توسعه توليد و رشد صنعت و اقتصاد را بگيرند.
وکيلي همچنين در راستاي بررسي مسائل و مشکلات واحدهاي توليدي استان در سفر به شهرستان گرمسار در بازديد از کارخانه پارس اشن توليد کننده صنايع رنگ سازي، رنگ رزين و حلال هاي رنگي واقع در شهرک صنعتي حاجي آباد گفت: اين کارخانه داراي ۱۲۰ نيرو است که محصولات آن به کشورهاي مختلف صادر مي شود و نيازهاي بخشهاي مختلف داخلي را در صنعت رنگ تامين مي کند.
 وي همچنين در بازديد از کارخانه پاک ديده بزرگترين توليد کننده انواع مارگارين ها و روغن هاي ويژه گياهي در خاورميانه با توليد ۳۰۰ تن در روز با ۳۰ نيروي  مستقيم کارگري و افزايش ۱۰۰ نفر کارگر در شهرک صنعتي علي آباد افزود: اين کارخانه در اقتصاد کشور و اشتغال آفريني و استفاده از پتانسيل هاي موجود تاثيرگذار است و همچنين بهره برداري از آن در حفظ و سلامت جامعه موثر است.
مقام عالي دولت در استان سمنان، استاندارد سازي و حفظ استاندارد در توليد کالا ها و کارخانه ها را مهم برشمرد.
وکيلي در جريان بازديد از دو واحد توليدي در ايام الله دهه فجر ضمن کميته در سطح شهرستانها با مردم و اقشار مختلف ديدار و ملاقات مي شود مسائل و مشکلات واحدهاي توليدي هم مورد توجه قرار مي گيرد.
وي همچنين در راستاي تسهيل در امر فعال سازي و رفع مشکلات واحدهاي توليدي و صنعتي در استان گفت: نظرات غير کارشناسي از سوي بعضي از کارشناسان که موجب  کند شدن توليد در استان مي شود مورد قبول نبوده و برخورد مي شود.
استاندار سمنان گفت: همه بايد دست به دست هم بدهيم تا کار سرمايه گذاري و مشکلات صاحبان صنايع در عرصه تويد تسهيل شود تا با فعال شدن توليد، اشتغال در جامعه ايجاد شود.
در اين سفر فرماندار شهرستان گرمسار، مدير کل صنعت، معدن و تجارت، مدير عامل شرکت شهرکهاي صنعتي و جمعي از مسئولين استاني و شهرستاني استاندار سمنان را همراهي کردند.


اطلاعيه ها
سه شنبه 5/12/ 1393
مدير امور استان هاي سازمان نظام مهندسي معدن: ناظران وزارت صنعت، معدن و تجارت با حکم مدير کل دفتر نظارت بر امور معادن اين وزارتخانه از امروز به 23 استان کشور که انتخابات پنجمين دورۀ هيئت مديرۀ سازمان در نظام مهندسي معدن استان در آنها برگزار مي شود، اعزام مي شوند

سه شنبه 5/12/ 1393
پنجمين دورۀ انتخابات هيئت مديره استان ها روز پنج شنبه 7 اسفندماه به طور همزمان در23 استان کشور از ساعت 9 صبح آغاز و تا ساعت 16 ادامه دارد

سه شنبه 5/12/ 1393
رئيس سازمان نظام مهندسي معدن از پايان مهلت تبليغات انتخاباتي کانديداها از ساعت 24 روز چهارشنبه مورخ 6/12/1393 خبر داد

يكشنبه 19/11/ 1393
سمنان - استاندار سمنان گفت: صاحبان معادني که پروانه بهره برداري از صنعت، معدن و تجارت گرفته اند حداکثر تا ۴ ماه فرصت دارند معادن را فعال کنند در غير اينصورت پروانه آنها باطل مي شود.

يكشنبه 19/11/ 1393
سمنان - ايرنا - استاندار سمنان به صاحبان معادني که پروانه بهره برداري از صنعت، معدن و تجارت گرفته اند، اخطار داد که تا چهار ماه فرصت دارند معادن خود را فعال کنند و در غير اين صورت پروانه آنها باطل مي شود.

آرشيو

آدرس سازمان استان سمنان :
سمنان -چهارراه شهرباني خيابان شهدا به سمت ميدان هفت تير بعد از کوچه شهداي سوم  
تلفن : 33345997-023               نمابر : 33345129-023                     semnan@ime.org.ir: ايميل

بازديدکنندگان سايت: 270699 نفر