يكشنبه 19/11/ 1393
سمنان - ايرنا - استاندار سمنان به صاحبان معادني که پروانه بهره برداري از صنعت، معدن و تجارت گرفته اند، اخطار داد که تا چهار ماه فرصت دارند معادن خود را فعال کنند و در غير اين صورت پروانه آنها باطل مي شود.
ˈمحمد وکيليˈ روز پنجشنبه در بازديد از واحدهاي توليدي و صنعتي شهرستان گرمسار با اشاره به اين که تعدادي از صاحبان معادن از صنعت، معدن و تجارت پروانه بهره برداري و اکتشاف گرفته اند اما اقدامي براي فعال کردن آن نمي کنند گفت: از ديرباز تعدادي حرفه اي در بخش معادن کشور بدنبال اين بودند که پروانه و مجوزهاي بهره برداري و اکتشاف بگيرند و متاسفانه در اين خصوص شاهد سفته بازي هستيم که اين امر باعث جلوگيري از توسعه اقتصادي مي شود.
وي افزود: در استان سمنان که معادن غني و متنوعي داريم شاهد اين موضوع هستيم که اين امر باعث توسعه نيافتگي اقتصادي در اين بخش است.
وکيلي با اشاره به بلوکه شدن و رها ماندن برخي از معادن در استان سمنان به اين دليل از مديرکل صنعت، معدن و تجارت اين استان خواست حداکثر يک فرصت چهار ماهه به اين افراد بدهد که اگر فعال شدند ، مورد حمايت قرار بگيرند و اگر قصد فعال شدن ندارند و سفته بازي مي کنند، لغو پروانه شوند تا فرصت براي معدنکاراني که از معادن بهره برداري و ايجاد اشتغال مي کنند، فراهم شود.
وي گفت: در اين عرصه شاهد مشکل خريد و فروش پروانه بهره برداري هستيم و تصميم بر اين است با اين مشکل در هر ابعاد و شکلي که به اقتصاد توليد و صنعت ضربه مي زند برخورد شود.
استاندار سمنان افزود: قرار نيست منابع غني معدني خود را در اختيار کساني قرار دهيم که جلوي توسعه توليد و رشد صنعت و اقتصاد را بگيرند.
به گزارش روابط عمومي استانداري سمنان وکيلي در ادامه بررسي مسائل و مشکلات واحدهاي توليدي در سفر به شهرستان گرمسار از چند کارخانه توليدکننده صنايع رنگ سازي، رنگ رزين و حلال هاي رنگي و روغن هاي گياهي و مارگارين ها بازديد کرد.

اطلاعيه ها
سه شنبه 5/12/ 1393
مدير امور استان هاي سازمان نظام مهندسي معدن: ناظران وزارت صنعت، معدن و تجارت با حکم مدير کل دفتر نظارت بر امور معادن اين وزارتخانه از امروز به 23 استان کشور که انتخابات پنجمين دورۀ هيئت مديرۀ سازمان در نظام مهندسي معدن استان در آنها برگزار مي شود، اعزام مي شوند

سه شنبه 5/12/ 1393
پنجمين دورۀ انتخابات هيئت مديره استان ها روز پنج شنبه 7 اسفندماه به طور همزمان در23 استان کشور از ساعت 9 صبح آغاز و تا ساعت 16 ادامه دارد

سه شنبه 5/12/ 1393
رئيس سازمان نظام مهندسي معدن از پايان مهلت تبليغات انتخاباتي کانديداها از ساعت 24 روز چهارشنبه مورخ 6/12/1393 خبر داد

يكشنبه 19/11/ 1393
سمنان - استاندار سمنان گفت: صاحبان معادني که پروانه بهره برداري از صنعت، معدن و تجارت گرفته اند حداکثر تا ۴ ماه فرصت دارند معادن را فعال کنند در غير اينصورت پروانه آنها باطل مي شود.

يكشنبه 19/11/ 1393
سمنان - ايرنا - استاندار سمنان به صاحبان معادني که پروانه بهره برداري از صنعت، معدن و تجارت گرفته اند، اخطار داد که تا چهار ماه فرصت دارند معادن خود را فعال کنند و در غير اين صورت پروانه آنها باطل مي شود.


آدرس سازمان استان سمنان :
سمنان -چهارراه شهرباني خيابان شهدا به سمت ميدان هفت تير بعد از کوچه شهداي سوم  
تلفن : 33345997-023               نمابر : 33345129-023                     semnan@ime.org.ir: ايميل

بازديدکنندگان سايت: 270723 نفر