آمار و اطلاعات سازمان استان
لينک سايت هاي مرتبط
امروز : يكشنبه 29 مهر 1397
  • اطلاعيه
  • اطلاعيه

در مراسم تقدير از ياري دهندگان حادثه معدن زغال سنگ يورت، محمدرضا نعمت‌زاده وزير صنعت، معدن و تجارت با تقدير تلاش‌هاي امدادگران گفت: در صورتي که تلاش‌هاي آن‌ها نبود تلفات حادثه افزايش مي‌يافت هرچند آن‌ها وظيفه انساني خود را انجام دادند با اين حال تعدادي از آن‌ها بازنشسته بودند.

وي افزود: از اين رو ضروري است که به فکر امروز و آينده خود در حوادث کار باشيم و مسائل ايمني را جدي بگيريم که اين نيازمند سخت‌گيري است.

نعمت‌زاده با تاکيد بر اينکه رسيدگي به خانواده‌هاي معدنچيان جان‌باخته انجام شده است، افزود: مااکنون معادن زيرزميني بسياري داريم که نيازمند ايمني هستند چرا که قدمت بسياري دارند و افراد زيادي در آن‌ها کار مي‌کنند.

وي در ادامه با اشاره به حوادثي که در صنايع پتروشيمي کشور به وقوع مي‌پيوندد، تصريح کرد: من خودم تجربياتي در اين زمينه دارم و از حادثه‌خيز بودن محيط هاي‌کاري شناخت دارم و اين قضيه نيز که معادن ذغال سنگ قابل اشتعال هستند هميشه خطرآفرين است از اين رو نظام مهندسي ايمني کشور بايد حساسيت بيشتري روي محيط‌هاي کاري پرخطر داشته باشد.

نعمت‌زاده افزود: نظام مهندسي هم اکنون ۳۶ هزار نيرو دارد و همين امر کمک مي‌کند که بتوانيم با يک انسجام جلوي حوادث کار را به موقع بگيريم.

در ادامه اين جلسه معاون روابط کار و تنظيم مقررات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعي با تاکيد بر همکاري‌هاي اين وزارتخانه با وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: در بحث ايمني معادن نيازمند گسترش همکاري‌ها هستيم هرچند کارهايي در اين زمينه انجام شده است.

صادق علي‌مقدم رييس ستاد بحران استان گلستان هم با تاکيد بر ضرورت آگاهي‌رساني در خصوص اقدام به موقع حادثه زمستان يورت، گفت: تا لحظات آخر امدادگران با درايت کافي حضور داشتند و امکانات لازم دراختيار آن‌ها قرار گرفت.

وي افزود: ‌ در شش روز اول معدن يورت ۴۲ معدنچي جان باخته از معدن خارج شدند.

در ادامه جلسه امدادگران حاضر در محل حادثه به تشريح شرايط امدادرساني پرداختند در اين جلسه در رابطه با ضرورت به روزرساني دستگاه گازسنج و کاليبره کردن آن‌ها و اينکه چرا در معادن خصوصي توجه کمتري به مسائل ايمني مي‌شود، بخث‌هايي مطرح شد.

يکي از اين امدادگران افزود: يک دستگاه گازسنج جان ۲۰ تا ۳۰ نفر را نجات مي‌دهد.

در ادامه يکي ديگري از امدادگران گفت: ۸ نفر از کساني که در حادثه فوت شده‌اند از کارگران معدن يورت نبودند بلکه از جاه‌هاي ديگر براي امدادرساني آمده بودند در اين بين دو نفر از مسئولان معدن جان خود را براثر حادثه از دست دادند.

در پايان اين جلسه حاضران تاکيد کردند که اين حادثه مي‌تواند تبعات اجتماعي دامن‌گيري داشته باشد و بايد مديريت بحران در کشور تقويت شود.


آدرس سازمان استان سمنان :
سمنان -چهارراه شهرباني خيابان شهدا به سمت ميدان هفت تير بعد از کوچه شهداي سوم  
تلفن : 33345997-023               نمابر : 33345129-023                     semnan@ime.org.ir: ايميل
بازديدکنندگان سايت: 288712 نفر