به گزارش روابط عمومي سازمان و به نقل از دنياي  معدن ،ايران با توليد 66 نوع ماده معدني جزو 15 کشور برتر حوزه معادن در جهان است. تاکنون 42 ميليارد تن ذخاير معدني در کشور شناسايي شده که اين ذخاير حاکي از وجود ظرفيت مناسب سرمايه گذاري در اين بخش است.

در اين ميان بررسي بخش معدن در خراسان رضوي از تنوع معدني شايان توجهي برخوردار است لذا الگوي خوبي براي شناخت معضلات  بخش معدن در ساير نقاط کشور تلقي مي شود. از 66 نوع ماده معدني شناسايي شده در کشور 46 نوع آن در خراسان رضوي وجود دارد و همچنين اين استان يکي ازسه منطقه غني به لحاظ برخورداري از ذخاير سنگ آهن است

براي بررسي بيشتر اين موضوع ، معاون اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم دادستان مرکز خراسان رضوي، رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت، معاون صنايع معدني سازمان صنعت معدن و تجارت، رئيس انجمن تخصصي مواد معدني خانه صنعت معدن و تجارت، رئيس خانه معدن و رئيس سازمان نظام مهندسي معدن خراسان رضوي در قالب ميزگرد ايرنا در مشهد به بحث و تبادل نظر نشستند.

اين مسئولان و کارشناسان شفاف نبودن قوانين و مقررات، وجود قوانين متضاد، ناهماهنگي دستگاههاي اجرايي که به نوعي با معدن مرتبط هستند، اجرا نشدن کامل يا تاخير در اجراي قوانين، کافي نبودن سرمايه گذاري و توجه کم به صدور گواهي اکتشافات، فرسودگي ماشين آلات، نبود توجه به نيروي تخصصي و کار تخصصي در معدن و کوچکي معادن را از مهمترين مشکلات بخش معدن عنوان کردند.

جهت مشاهده کامل گزارش لينک کليک فرمائيد


آدرس سازمان : مشهد- بلوار دستغيب- دستغيب 35 (خيابان بيستون)- نبش بيستون 1- پلاک 36- طبقه دوم

تلفکس:05137653809 و 05137653819

Email : khorasan@ime.org.ir