امروز : چهارشنبه 1 اسفند 1397


    logo-samandehi

جستجو

سرود سازمان نظام مهندسي معدن

فايل صوتي

 

فايل تصويري

2018_8_6_12_636691541893125000

  متقاضيان و بهره برداران محترم معادن، درخواست خود را به صورت آنلاين ارائه نمايند و سامانه با درنظر گرفتن نوبت، به طور تصادفي، افراد واجد شرايط را به متقاضي معرفي مي کند
دسترسي به سايت استانها
ورود به بانک‌هاي اطلاعاتي
کلمه کاربری
کلمه رمز


ثبت نام در پايگاه اعضاء


خبرنامه ي سازمان نظام مهندسي معدن


بازديدکنندگان سايت: 4948247 نفر
خبر- در سازمان

در اين جلسه موضوعات مرتبط با تفاهم نامه تدوين ضوابط و معيارهاي فني فيمابين سازمان و وزارت، مسئوليت کميته طرح ها (اکتشاف و استخراج)، نظارت بر معادن، اصلاح دستورالعمل انتخابات هيئت مديره سازمان هاي نظام مهندسي معدن و تشکيل مستمر کميته تدوين دستورالعمل ها مورد بررسي و بحث قرار گرفت.


 دومين نمايشگاه بين‌المللي اکتشافات مواد معدني امروز، دوشنبه هشتم بهمن ماه در محل هتل المپيک تهران آغاز به کار کرد.


رياست سازمان در نشست هم انديشي تشکل هاي معدني و صنايع معدني که در محل سالن همايش ايميدرو در روز چهارشنبه مورخ سوم بهمن ماه ۹۷ برگزار گرديد، از  نقشه راه معدن و انقلاب معدني سخن گفت.


اين تفاهم نامه در جلسه روز سه شنبه، بيست و پنجم دي ماه سال جاري در محل سازمان نقشه برداري کشور از جانب دکتر اسماعيلي، رياست سازمان به مهندس شفيعي، رياست سازمان نقشه برداري کشور پيشنهاد شد.

آرشيو
مهدي کرباسيان رئيس هيات عامل ايميدرو در اين ديدار ضمن تبريک سال نو و تشکر از اعضاي شوراي مرکزي سازمان نظام مهندسي معدن، تصريح کرد: براي حل مشکل اشتغال بايد از معادن کوچک و متوسط حمايت شود که اين امر مي تواند از طريق شرکت ها و معادن بزرگ نيز صورت گيرد، همانطور که از سال گذشته در ميدکو و شرکت گل گهر آغاز شده است

 مهدي کرباسيان رئيس هيات عامل ايميدرو در اين ديدار ضمن تبريک سال نو و تشکر از اعضاي شوراي مرکزي سازمان نظام مهندسي معدن، تصريح کرد: براي حل مشکل اشتغال بايد از معادن کوچک و متوسط حمايت شود که اين امر مي تواند از طريق شرکت ها و معادن بزرگ نيز صورت گيرد، همانطور که از سال گذشته در ميدکو و شرکت گل گهر آغاز شده است.

 

وي درباره فعال سازي معادن کوچک و متوسط گفت: 1200ميليارد تومان به اين معادن با هدف اشتغالزايي در مناطق محروم اختصاص يافته است که اين برنامه با همکاري وزارت رفاه و معاونت روستايي رياست جمهوري صورت گرفته است.

وي افزود: به منظور داشتن دولت پويا، چابک و چالاک بايد دولت وظايف اصلي همچون سياست گذاري و نظارت را انجام دهد و در بخش هاي مالکيت، مديريت و سرمايه گذاري از توان بخش خصوصي و انجمن هاي تخصصي بهره گيرد. در همين راستا ايميدرو برون سپاري کارها به بخش خصوصي و انجمن هاي تخصصي را در دستور کار قرار داده است.

کرباسيان به پروژه اکتشاف 250هزار کيلومتر مربع اشاره کرد و همکاري هاي بخش خصوصي در اکتشاف بيش از 100هزار کيلومتر مربع در استان هاي مختلفي همچون سيستان و بلوچستان، کرمان و کردستان را نمونه اي از برون سپاري در ايميدرو عنوان کرد.

وي خاطر نشان کرد: در سال گذشته بخش معدن و صنايع معدني حدود5 تا 6 درصد توليد ناخالص داخلي کشور را به خود اختصاص داده و از مجموع 45ميليارد دلار صادرات کشور 20 درصد متعلق به بخش معدن و صنايع معدني بوده است. وي ادامه داد: در حوزه معدن و صنايع معدني به دليل برخورداري از گاز، ذخاير غني و نيروي ماهر توانستيم جايگاه خوبي به دست آوريم و اين حوزه مي تواند به توسعه نقاط محروم، توسعه کشور و اقتصاد کمک کند.

کرباسيان سرمايه اصلي بخش معدن را نيروي انساني و آموزش نيروي انساني را نوعي سرمايه گذاري دانست و گفت: در بخش هاي اکتشاف، آموزش و پژوهش محدوديت بودجه نداريم در بخش ايمني در معادن نيز، امکانات مهم است اما بايد آموزش، نظم و دقت نيز وجود داشته باشد. 

وي تاکيد کرد: نظام مهندسي معدن بازوي دولت در اين بخش است و استفاده از 37هزار نيروي اين سازمان در برون سپاري پروژه هاي بخش معدن و صنايع معدني بايد مد نظر قرار گيرد.

وي در پايان با اعلام آمادگي ايميدرو جهت همکاري هاي بيشتر با سازمان نظام مهندسي معدن ، 2 تقاضا از سازمان داشت:  

1- کارهايي که سازمان نظام مهندسي معدن مي تواند انجام دهد به ايميدرو اعلام کند.

2- ارزيابي کلي از ميزان پيشرفتهاي و فعاليت هاي انجام شده در خصوص تفاهم نامه ها و همکاري هاي في مابين ايميدرو و نظام مهندسي معدن تهيه و در اختيار ايميدرو قرار گيرد. . 

نادعلي اسماعيلي رئيس سازمان نظام مهندسي معدن ايران نيز در اين ديدار ضمن تشکر از حمايت هاي ايميدرو طي 4 سال گذشته اظهار کرد: ايميدرو پرچمدار حمايت از بخش خصوصي در 5 سال گذشته بوده و در بخش آموزش به ويژه در بخش آموزش کارشناسان طي 2 سال اخير اقدامات موثري انجام داده است.

رييس سازمان نظام مهندسي معدن گفت: نظام مهندسي معدن با برخورداري از 37 هزار عضو در سراسر کشور تلاش مي کند تا بازوي اجرايي خوبي در بخش معدن باشد. همچنين صندوق بيمه مي تواند نقش موثري را در شکوفايي بخش معدن ايفا کند.

آموزش بيشتر براي کاهش ريسک در معادن به ويژه در حوزه آموزش کارگران ، استفاده از پتانسيل بالاي اساتيد و دانشجويان رشته متالورژي براي انجام پروژه هاي بخش معدن و صنايع معدني، حمايت مالي از انجام پروژه هاي معدني در دانشگاه ها، پيگيري فعاليت هاي صندوق بيمه از جمله موارد مطرح شده از سوي اعضاي شوراي عالي نظام مهندسي معدن بود و بيشتر به سرمايه گذاري در معادن با عيار کم و ذخيره بالا از ديگر موارد مطرح شده توسط رئيس سازمان نظام مهندسي معدن بودند.

در پايان اعضاي شوراي مرکزي سازمان نظام مهندسي معدن ضمن تشکر از حمايت هاي سازمان ايميدرو، نظرات و پيشنهادات خود را در رابطه با گسترش همکاري هاي في مابين ارائه کردند.

                             

 

 

امور رفاهي سازمان
معرفي سازمان هاي ارائه کننده خدمات رفاهي به اعضا سازمان نظام مهندسي معدن کشور
تاريخ درج:
بانکهاي مرتبط

آدرس سازمان مرکزي:
تهران - خيابان استاد نجات الهي- خيابان اراک - پلاک 60
کد پستي:   1598943713
تلفن:   88854656, 88854676, 88854686         نمابر:88854636
ايميل : imeo@ime.org.ir