• دلاوران آتش نشان دست مريزاد
  • سازمان نظام مهندسي معدن ايران
امروز : شنبه 2 بهمن 1395
جستجو


ورود به بانک‌هاي اطلاعاتي
کلمه کاربری
کلمه رمز


ثبت نام در پايگاه اعضاء
دسترسي به سايت استانها
اطلاعيه ها
اين بخشنامه در خصوص مصوبه شوراي عالي معادن در رابطه با چگونگي برخورد با بهره برداران معادن که به تعهدات خود از جمله معرفي مسئول فني عمل نمي نمايند توسط معاونت امور معادن و صنايع معدني وزارت صادر شده است.

شنبه 6/10/ 1393
مسئولان ايمني و مسئولان فني(مسئول فني معدن،‌ مسئول فني اکتشاف، مسئول فني واحد کانه آرايي يا فرآوري) مسئوليت نظارت و کنترل را بر عهده دارند.

شنبه 6/10/ 1393
اشاعه اخبار و مطالبي که مخالف شئون سازماني بوده و موجب خدشه دار شدن و تخفيف اعتبار سازمان شود يا پخش نامناسب و ناصحيح اطلاعات درون سازماني و يا مشکلاتي که از راه هاي سازماني قابل حل است، از طريق رسانه هاي جمعي شايسته نيست و قابل پيگرد انتظامي است.

چهارشنبه 12/6/ 1393
پيرو دستورالعمل ها و ابلاغيه هاي قبلي، مقتضي است در موارد بروز حادثه منجر به فوت در معادن، اقدامات زير انجام شود.

چهارشنبه 12/6/ 1393
وفق بند پ ماده 31 قانون نظام مهندسي معدن" تاسيس هرگونه موسسه، دفتر يا محل کسب و پيشه براي انجام خدمات فني بدون داشتن مدرک صلاحيت مربوط" تخلف از قانون محسوب مي¬شود

شنبه 8/6/ 1393
ابلاغيه معاون امور معادن صنايع معدني وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص چگونگي اجراي مجازات انتظامي کارورزان عضو سازمان

دوشنبه 15/2/ 1393
اين تفاهم نامه در تاريخ 9/3/11393 في مابين سازمان نظام مهندسي معدن ايران و وزارت صنعت، معدن و تجارت منعقد شد. براي دريافت متن تفاهم نامه، شيوه نامه و فرم ها کليک کنيد.

چهارشنبه 10/2/ 1393
عدد پايه p امسال 43 هزار تومان اعلام شد

دوشنبه 1/2/ 1393
در جدول شماره 4-1 دستورالعمل صدور پروانه اشتغال، در رديف هاي 13 و 15 اصلاحاتي انجام شد....

يكشنبه 31/1/ 1393
مقرر شد به ازاي هر برنامه بازديد گروهي( يک يا چند روزه) که توسط سازمان استان ترتيب داده مي­شود، 25/0 امتياز و تا سقف1 امتياز در بخش خدمات برجسته براي صدور پروانه اشتغال منظور شود.

يكشنبه 31/1/ 1393
رييس سازمان نظام مهندسي معدن بخشنامه کرد:طبق مصوبه مورخ 18 اسفندماه 1392 کميته تدوين دستورالعمل ها مقرر شد...

يكشنبه 31/1/ 1393
رييس سازمان نظام مهندسي معدن بخشنامه کرد: با توجه به اين که بعضي از اعضاي سازمان چندين سال است که حق عضويت خود را پرداخت نکرده اند، مقتضي است در مورد دريافت حق عضويت سخت گيري بيشتري اجرا شود.

يكشنبه 4/12/ 1392
‌براي افرادي که تا کنون موفق به ثبت نام نشدند مهلت ثبت نام اين دوره تا تاريخ 7/12/92 تمديد شد.

يكشنبه 13/11/ 1392
سازمان نظام مهندسي معدن ايران آمادگي خود را براي ارايه خدمات مرتبط با استانداردهاي ملي، خارجي و بين المللي (ايزو) معدنکاري و صنايع معدني به کليه کاربران حقيقي و حقوقي دست اندرکار فعاليت هاي معدني اعلام مي دارد.

يكشنبه 6/11/ 1392
سازمان نظام مهندسي معدن در نظر دارد دوره آموزش مجازي سنجش از دور را در بهمن ماه سال جاري برگزار نمايد.

آرشيو
چهارشنبه 12/6/ 1393

به: سازمان هاي نظام مهندسي معدن استانها                                      
موضوع: يادآوري تعرفه­هاي محاسبه ظرفيت اشتغال
 
       با سلام
             احتراماً موارد زير جهت يادآوري اعلام مي­گردد:
تعرفه هزينه­هاي عمليات اکتشافي که در 5 برگ و بر حسب ارقام ريالي هر سال توسط سازمان و وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام مي­گردد، همانگونه که از عنوان آن دقيقاً مشخص مي­شود مربوط به هزينه­هاي عمليات است و ارتباطي به حق­الزحمه مهندس ندارد. اين تعرفه­ها فقط براي منظور نمودن در طرح­هاي اکتشافي و گزارش­هاي پايان عمليات اکتشاف ابلاغ مي­شود. هيچ سازمان استاني حق ندارد براي محاسبه ظرفيت اشتغال يا اخذ درصد ارجاع کار به اين ارقام استناد کند.
تعرفه حق­الزحمه­هاي مشاغل مختلف در شرح شغل مربوط به هر يک اعلام شده است. به منظور سهولت کاربرد، همه آنها در يک جا تحت عنوان" تعرفه حق­الزحمه مشاغل براي محاسبه ميزان اشتغال" در 3 برگ و يک جدول خلاصه، در بخش 5 جزوه نظام­نامه­ها و دستورالعمل­ها ( از صفحه 66-5 تا صفحه 69-5) جمع­آوري شده است. اين تعرفه­ها هم مبناي محاسبه ظرفيت اشتغال استفاده شده است وهم مبناي محاسبه درصد ارجاع کار مي­باشد.
توجه به اين نکته ضروري است که درصد ارجاع کار فقط به مبلغي تعلق مي­گيرد که معادل آن از ظرفيت اشتغال کسر مي­شود و در بانک اطلاعاتي مربوط به عضو درج مي­گردد. ضرايبي از قبيل ضريب منطقه­اي يا سختي کار و غيره( که هيچکدام هنوز ابلاغ نگرديده­اند) نبايد در محاسبه درصد ارجاع کار دخالت داده شوند. همچنين مبالغ واقعي که اعضا از کارفرمايان يا موسسه متبوع خود دريافت مي­کنند ارتباطي به اين محاسبه ندارد.
گزارش­هاي مربوط به طرح­هاي اکتشاف و بهره­برداري و گزارش پايان عمليات اکتشاف فقط يک گزارش منفرد است و هنور هيچگونه دستورالعملي براي اخذ درصد ارجاع از مهندساني که ممکن است بخش­هاي مختلف يک گزارش را تهيه کرده باشند صادر نشده است.
درصد ارجاع کار براي مشاغل تمام­وقت تا سقف2% تعرفه سالانه است( همان مقداري که از ظرفيت اشتغال کسر مي­شود) و در دستورالعمل صراحتاً نوشته شده که هيئت­مديره بايد طريقه و دريافت آن به تقسيط را تعيين کند. به عبارت ديگر نبايد کل 2% را يکجا و آنهم در شروع کار دريافت کند.
درصد ارجاع کار براي مشاغل پاره­وقت بر حسب مجموع ظرفيت اشتغال کسر شده، بصورت تصاعدي و تا سقف مقاديري که در دستورالعمل مربوط( از صفحه61-5 تا 64-5 جزوه نظام­نامه­ها و دستورالعمل­ها) نوشته شده قابل تعيين است. سازمان استان حق ندارد آن را بطور ميانگين تعيين کند و براي تمام اعضا و بصورت يکسان براي تمام حالت­ها ، دريافت کند. با درج تمام مشاغل در بانک اطلاعاتي همواره ميزان ظرفيت اشتغال استفاده شده، که مبناي محاسبه درصد ارجاع کار است، نشان داده مي­شود.
           در خاتمه تذکر اين نکته ضروري است هيچ سازمان استاني حق ندارد مبالغي اضافه بر آن چه که در دستورالعمل­ها ابلاغ شده از عضو دريافت کند و اخذ هر گونه وجهي از کارفرمايان فعلاً ممنوع است. در صورتيکه سازمان استاني بيش از مبلغ مقرر دريافت کرده باشد به عنوان دين هيئت­مديره سازمان استان تلقي مي­شود و بايد به طرق مقتضي رد دين کند. همچنين تخلف از دستورالعمل­ها موجب پيگرد انتظامي هيئت مديره خواهد شد.
                              هرمز ناصرنيا
                                      رئيس سازمان


بازديدکنندگان سايت: 3297370 نفر
بانکهاي مرتبط

آدرس سازمان مرکزي:
تهران - خيابان استاد نجات الهي- خيابان اراک - پلاک 60
کد پستي:   1598943713
تلفن:   88854656, 88854676, 88854686         نمابر:88854636
ايميل : imeo@ime.org.ir