امروز : يكشنبه 26 آذر 1396
جستجو

دسترسي به سايت استانها
ورود به بانک‌هاي اطلاعاتي
کلمه کاربری
کلمه رمز


ثبت نام در پايگاه اعضاء

چهارشنبه 12/6/ 1393
پيرو دستورالعمل ها و ابلاغيه هاي قبلي، مقتضي است در موارد بروز حادثه منجر به فوت در معادن، اقدامات زير انجام شود.
به: سازمان هاي نظام مهندسي معدن استانها
موضوع: اعلام وقوع حادثه و تهيه گزارش
 
       با سلام
           پيرو دستورالعمل­ها و ابلاغيه­هاي قبلي، مقتضي است در موارد بروز حادثه منجر به فوت در معادن، اقدامات زير انجام شود.
 مسئول فني معدن موظف است بلافاصله موضوع را تلفني به رئيس استان يا دبيرخانه سازمان استان اطلاع دهد ( موضوع حادثه و ساعت گزارش دهي يادداشت شود.)
 دبيرخانه سازمان استان موظف است بلافاصله پس از کسب اطلاع، موضوع را تلفني به رئيس سازمان يا دبيرخانه مرکزي سازمان مرکزي اطلاع دهد ( موضوع حادثه و ساعت گزارش دهي يادداشت شود).
مسئول فني و مسئول ايمني معدن موظف هستند در کوتاه­ترين زمان، گزارش چگونگي وقوع حادثه را تهيه و با امضاي مشترک به دبيرخانه سازمان استان بفرستند. رئيس سازمان استان موظف است اين گزارش را بلافاصله و با درج عبارت فوري، به دبيرخانه سازمان ارسال کند.
سازمان استان موظف است در اسرع وقت مسئول بازرسي استان (ودرصورت لزوم با همراهي کارشناساني از گروه تخصصي معدن) را به محل اعزام کند.
مسئول بازرسي استان موظف است در اسرع وقت، گزارش تخصصي و کارشناسي از علل وقوع حادثه تهيه کند. اين گزارش بايد متکي بر مستندات و همراه با ادله علمي و فني بوده و به گونه­اي باشد که براي جلوگيري از تکرار حوادث مشابه قابل استفاده باشد. اعلام نظر دقيق درباره علل وقوع حادثه( نا ايمن بودن محيط کارو تجهيزات- قصور و بي­توجهي کارکنان- هر دو) به تحليل چگونگي وقوع حادثه کمک مي­کند.
در صورتيکه تشخيص داده شود مسئول فني يا مسئول ايمني يا هر يک از مهندسان شاغل در معدن در برقراري شرايط ايمن کوتاهي کرده­اند با ذکر دلايل به شوراي انتظامي معرفي شوند.
 
 
               قصور هر يک از عوامل اجرايي در اعلام به موقع وقوع حادثه و تهيه گزارش مربوط و همچنين ناصحيح و ناکامل بودن گزارش­هاي تهيه شده يک تخلف و قصور فني محسوب مي­شود و مطابق مفاد آئين­نامه اجرايي قانون، موجب پيگرد انتظامي خواهد بود.                                                                                              
 هرمز ناصرنيا
        رئيس سازمان  


بازديدکنندگان سايت: 4104883 نفر
بانکهاي مرتبط

آدرس سازمان مرکزي:
تهران - خيابان استاد نجات الهي- خيابان اراک - پلاک 60
کد پستي:   1598943713
تلفن:   88854656, 88854676, 88854686         نمابر:88854636
ايميل : imeo@ime.org.ir