امروز : يكشنبه 4 مهر 1395
نماد اعتماد

فرم هاي سازماني

 

به منظور تعيين نحوه دريافت مجله نظام مهندسي معدن به صورت چاپي يا  نسخه الکترونيکي ،ضروري است اعضاي سازمان فرم اشتراک مجله را تکميل نمايند


ورود به بانک‌هاي اطلاعاتي
کلمه کاربری
کلمه رمز


ثبت نام در پايگاه اعضاء


دسترسي به سايت استانها
  • برگزاري اولين نشست خبري رئيس سازمان نظام مهندسي معدن در دوره پنجم
  • جلسه پايانى چهاردهمين اجلاس
  • جلسه پرسش و پاسخ با حضور نمايندگان وزارت صنعت، معدن و تجارت و مسئولان سازمان
  • سخنان رئيس سازمان نظام مهندسى معدن ايران
  • سخنان عضو شوراى مركزى سازمان
  • سخنان عضو حقوقدان شوراى انتظامى نظام مهندسى معدن
  • معاون امور معادن و صنايع معدنى وزارت صنعت، معدن و تجارت در اجلاس هيئت عمومى
  • سخنان دبيراجرايى شوراى مركزى
  • بازدید رئیس سازمان نظام مهندسی معدن ایران از سازمان استان البرز
  • برگزاري اولين جلسه شوراي مرکزي در سال 1395
خبر- در سازمان

مهندس نادعلي اسماعيلي ، رئيس سازمان نظام مهندسي معدن ايران ، صبح روز دوشنبه `پانزدهم شهريورماه 1395 در نشست خبري ،‌ضمن تشريح اهداف و برنامه هاي سازمان در دوره پنجم،‌عملکرد سالانه اين سازمان را ارائه داد

<


رئيس سازمان به همراه ، مدير امور هماهنگي سازمان استان‌ها ، روز دوشنبه مورخ 25-5-95، از سازمان استان البرز بازديد کردند.

<

رئيس سازمان نظام مهندسي معدن در ادامه سفرهاي استاني خود،‌ از سازمان استان گيلان بازديد کرد.

در تاريخ 25-3-1395 جلسه مشترکي به دعوت کمسيون انرژي،استاندارد مصالح و محيط زيست سازمان نظام مهندسي ساختمان با حضور رئيس سازمان نظام مهندسي معدن ايران، معاون مديرکل نظارت بر معادن و دونفر از مشاوران معاونت امور معادن و صنايع معدني وزارت صنعت, معدن و تجارت در محل آن سازمان تشکيل شد. 


مهندس کبيري، رييس سازمان نظام مهندسي کشاورزي و منابع طبيعي کشور به همراه معاونان اين سازمان روز چهارشنبه، 26 ام خرداد ماه سال جاري، در محل سازمان نظام مهندسي معدن ايران، با مهندس نادعلي اسماعيلي، رييس سازمان ديدار کردند.

رئيس سازمان نظام مهندسي معدن گفت: با توجه به اشتغالزايي و قرار گرفتن معادن در نقاط دور دست و صعب‌العبور، حل معارضات محلي براي در بهره‌برداري از معادن ضروري است.

 نادعلي اسماعيلي ، رئيس سازمان نظام مهندسي معدن، در هفدهمين سفر استاني خود،روز يکشنبه 9خردادماه 1395از سازمان استان يزد بازديد کرد.


نشست مشترک رييس سازمان نظام مهندسي معدن ايران با سازمان صنعت معدن تجارت استان يزد و اعضاي هيات مديره سازمان نظام مهندسي معدن اين استان در ساختمان نظام مهندسي معدن يزد برگزار شد.

در اين گردهمايي که صبح روز سه شنبه،‌چهارم خردادماه  در محل سازمان ايميدرو برگزارشد،‌ مسئولان آموزش سازمان نظام مهندسي معدن ايران،‌مسئولان آموزشي سازمان هاي صمت، سازمان نظام مهندسي معدن استانها،‌ ادارات کل فني و حرفه اي سراسر کشور و نمايندگان خانه معدن ايران حضور داشتند

مراسم گراميداشت هفته معدن همراه با سيزدهمين همايش دانشجويي معدن  صبح روز سه شنبه سوم خردادماه 1395 در محل سالن آمفي تاتر مرکزي دانشگاه اميرکبير برگزارشد. اين مراسم با همت کميته دائمي بزرگداشت اين هفته و انجمن علمي دانشکده معدن دانشگاه امير کبير برگزار شد


نادعلي اسماعيلي، رييس سازمان نظام مهندسي معدن ايران، طي پيامي آغاز هفته گراميداشت معدن را به جامعه معدني کشور تبريک گفت.

رئيس سازمان نظام مهندسي معدن ايران، بيستم ارديبهشت ماه 1395، به منظور افتتاح ساختمان جديد التاسيس سازمان استان سيستان و بلوچستان و آشنايي با فعاليت‌هاي اين سازمان استان به زاهدان سفر کرد. 


نادعلي اسماعيلي روز دوشنبه، بيستم ارديبهشت ماه، در آيين افتتاح ساختمان سازمان نظام مهندسي معدن سيستان و بلوچستان در زاهدان اظهار داشت: افزايش کيفيت در بهره وري معادن کشور با کاربردي کردن آموزش به اعضاي اين سازمان و به کار گيري مسوولان فني در معادن مي تواند به اين هدف کمک کند

نادعلي اسماعيلي ،رئيس سازمان نظام مهندسي معدن به همراه عباسعلي ايرواني، مدير کل دفتر نظارت برمعادن وزارت صنعت معدن و تجارت در ادامه بازديدهاي استاني، روز چهارشنبه مورخ 8/2/1395 از سازمان استان کردستان بازديد کردند.

<

معاون فني و زير بنايي شرکت راه آهن از توافق با شرکت ذوب آهن اصفهان به منظور خريد ۴۰ هزار تن ريل در چارچوب حمايت از توليد داخل خبر داد.


نادعلي اسماعيلي، رئيس سازمان نظام مهندسي معدن ايران روز شنبه بيست و هشت فروردين ماه 1395 به همراهي عباسعلي ايرواني مدير کل دفتر نظارت بر امور معادن وزارت صنعت معدن و تجارت براي  بازديد از سازمان استان خراسان جوبي به بيرجند سفر کردند.

<


روز چهارشنبه مورخ 25 فروردين 1395 تفاهمنامه همکاري و همچنين قرارداد سه جانبه بين سازمان توسعه ونوسازي معادن و صنايع معدني ايران (ايميدرو ) و سازمان هاي آموزش فني وحرفه اي کشور و نظام مهندسي معدن ايران در خصوص برگزاري آموزش مهارتي و دوره هاي ايمني در معادن در سطوح کارگري ،  در محل ايميدرو و با حضور دکتر سازگار نژاد، معاون وزير و رئيس سازمان فني و حرفه اي کشور، دکتر کرباسيان ، معاون وزير ورئيس هيات عامل ايميدرو  و مهندس اسماعيلي، رئيس سازمان نظام مهندسي معدن ايران منعقد شد. 


رئيس سازمان در نخستين بازديد استاني خود در سال 1395، روز سه شنبه ، بيست و چهار فروردين ماه 1395  همراه با حسين مدبرنيا، مدير امور هماهنگي سازمان استان‌ها و ابوالفتح اصغري، مسئول کارگروه نظام مهندسي معدن در وزارت صنعت, معدن و تجارت به استان سمنان سفر کرد.

آرشيو
خبر- در ايران
گروه معدن: بخش خصوصی واقعی در کشور توانمندی‌های بسیاری در اختیار دارد به همین دلیل دولت سعی دارد تا در پسابرجام، بیش از گذشته از توان این بخش برای توسعه و ارتقای وضعیت اقتصادی کشور استفاده کند.


در خبرها خواندم مدیرعاملان شرکت‌های تولیدکننده سیمان به توافق رسیده‌اند تا با سهمیه‌بندی تولید، مشکل مازاد سیمان را مدیریت کنند؛ در این ارتباط چند نکته به ذهنم رسید:
نخست؛


گروه معدن: رییس سیستم‌های اطلاعاتی عملیاتی شرکت فولادمبارکه اصفهان از استقرار سیستم نگهداری و تعمیرات سیستم جامع اطلاعاتی یکپارچه در ناحیه آهن‌سازی خبر داد.


ثمن رحیمی‌راد - گروه معدن: به گزارش صمت نهمین نمایشگاه سنگ محلات چهارشنبه ۲۴ شهریور در منطقه نیم‌ور از توابع این شهرستان و با حضور محمدرضا نعمت‌زاده، وزیر صنعت، معدن و تجارت افتتاح شد و به مدت ۴ روز تا ۲۷ شهریور ادامه داشت.


گروه معدن: دستیابی به توافق تاریخی توانست اقتصاد ایران و زیرمجموعه‌های آن از جمله معدن وصنایع معدنی را در ابتدای مسیری جدید قرار دهد که بی‌تردید انتهای آن ایران را به تحقق اهداف پیش‌بینی شده در چشم‌انداز ۱۴۰۴ نزدیک می‌کند.


تا پیش از تصویب قانون اصلاح قانون معادن مصوب ۱۳۹۰، براساس احکام قانون حفاظت و بهره‌برداری از جنگل‌ها و مراتع (موضوع تبصره۴ ماده ۳)، منابع طبیعی مبلغی را به عنوان بهره‌مالکانه و حق‌الارض از بهره‌برداران معادن دریافت می‌کرد،


نرگس قیصری - گروه معدن: در سراسر کشور پهنه‌های معدنی فراوانی وجود دارد که در صورت سرمایه‌گذاری اولیه مطالعات اولیه و شناسایی ذخایر آنها می‌توان زمینه بهره‌برداری از آنها را فراهم کرد.


دنياي معدن - محمد متقي رضايي مديرناحيه فولادسازي و ريخته گري مدوام شرکت فولادمبارکه اصفهان با اعلان اين خبر گفت: در آخرين روز از شهريورماه مصادف با هفته دفاع مقدس کارکنان غيور و زحمت کش اين ناحيه با همدلي و همکاري، فعل خواستن را صرف کردند و برگ زرين ديگري به افتخارات اين ناحيه افزودند.

دنياي معدن - کارکنان پرتلاش و زحمتکش واحد گندله سازي موفق شدند در شهريورماه سال 1395 به رکورد جديد توليد به ميزان 691 هزار و 640 تن و به ميزان 1 هزار و 120 تن بيش از رکورد قبلي دست يابند.

دنياي معدن - محمد رضا فتحي رييس احيا مستقيم شماره 2 از کسب رکورد جديد توليد آهن اسفنجي در احيا مستقيم شماره 2 خبر داد و گفت: در سال اقتصاد مقاومتي، اقدام و عمل، با همت غيورمردان عرصه صنعت در واحدهاي احياء مستقيم 2 (مگامدول هاي شهيد خرازي)، رکورد توليد آهن اسفنجي در شهريور ماه 1395 به ميزان229 هزار و 105 تن شکسته شد.

دفتر امور رسانه رئيس‌جمهور بلغارستان اعلام کرد: ايران به دنبال اتصال به شبکه ريلي اروپا از طريق گرجستان و بلغارستان است.

پالمر لاکي بنيانگذار اوکولوس ريفت سازنده هدست هاي واقعيت مجازي حامي مالي مجموعه اي موسوم به Nimble America است که يک سازمان سياسي حامي ترامپ محسوب مي‌شود.

نرخ رسمي دلار امروز يک ريال و پوند 248 ريال کاهش يافت، اما نرخ يورو 94 ريال رشد داشت.

خبر ايجاد کارگروه ويژه براي رفع موانع سرمايه‌گذاري خارجي در ايران در حالي از سوي سازمان توسعه و نوسازي معادن و صنايع معدني ايران اعلام شد که دبير اتحاديه توليدکنندگان و صادرکنندگان مواد معدني معتقد است که مشکل سرمايه گذاري در کشور ريشه‌هاي عميق‌تري دارد و هنوز هيچ يک از شرکت‌هاي خارجي شروع به همکاري و سرمايه گذاري نکردند.

واقعيت اين است که بزرگ ترين مشکل کنوني بانکي و مالي است و هنوز آنچنان که بايد و شايد اين چالش حل نشده است و ارتباط مالي بين المللي کشور براي جذب سرمايه گذاران و دريافت فاينانس برقرار نشده است.

يک کارشناس صنعت سيمان گفت: از معاون اول رئيس‌جمهور خواستيم با توجه به کاهش نرخ سود تسهيلات بانکي از 28 درصد به نزديک 15 درصد در سال‌هاي اخير دولت براي کمک به صنايع اساسي، نرخ سود تسهيلات کارخانه‌ها را کاهش دهد.

رئيس دبيرخانه شوراي گفت وگوي دولت و بخش خصوصي خراسان رضوي با تاکيد بر لزوم صنعتي کردن بازيافت آهن قراضه در کشور، مشکلاتي که صنايع فولاد به واسطه قراضه نامرغوب به آن دچارند را ناشي از نبود نظارت بر عملکرد واحدهاي خرد تفکيک عنوان کرد.

مدير عامل شرکت زغال سنگ البرز مرکزي از افتتاح طرح احداث کارخانه زغال شويي اين شرکت خبر داد.

در حالي که عيار طلاي توليدي در ايران از استانداردهاي بازار دنيا فاصله اندکي دارد، مدير مجموعه معدني زرشوران از همکاري با يک شرکت خارجي براي رساندن عيار طلاي توليدي اين معدن به استانداردهاي جهاني خبر داد.

آرشيو
خبر- در جهان
گروه معدن: صنایع نفت و گاز، پروژه‌های عمرانی و خودروسازی‌ها، ازجمله عمده‌ترین خریداران لوله پروفیل به‌شمار می‌روند که در حال حاضر در کشور ما در رکود به‌سر می‌برند و همین موضوع باعث شده، تولیدکنندگان این کارخانه‌ها با مشکل نبود نقدینگی روبه‌رو شوند. البته یکی از مهم‌ترین راهکارهایی که می‌تواند به کمک این صنعت بیاید، موضوع صادرات است.


راههاي همکاري ايران و ترکيه در خصوص همکاري در معدن و مشارکت سرمايه گذاران ايراني در فعال سازي معادن غيرفعال ترکيه و همچنين همکاري دو طرف در حوزه زمين شناسي و اکتشاف و سرمايه گذاري متقابل،در ديدار رايزن اقتصادي سفارت جمهوري اسلامي ايران با مقام هاي ترک بررسي شد.

نتايج تازه ترين بررسي موسسه اس ان ال نشان مي دهد که آفريقا از نظر ارزش ذخاير معدني طلا در صدر فهرست مناطق مختلف جهان قرار دارد.

رئيس اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و کشاورزي خراسان شمالي گفت: صادرات کارخانه سيمان بجنورد به ترکمنستان کاهش يافته و محدود شد.

گران ترين الماس جهان که «صورت فلکي» ناميده مي شود 813 قيراط وزن و 6 سانتي متر طول دارد.

در حالي که در ميان افزايش رشد تقاضاي فصلي، کارخانه هاي فولاد ذخاير سنگ آهن خود را دوباره پر مي کنند، قيمت سنگ آهن و فولاد در معاملات آتي روز سه شنبه چين تثبيت شد.

توليد فولاد هند در ماه آگوست 2016 بيشترين رشد خود را در يک سال اخير تجربه کرد. تقاضاي روبه رشد در سومين اقتصاد بزرگ آسيا موجب اين افزايش توليد شده است.

دنياي معدن -به نظر مي‌رسد رکود در بازار فولاد بعد از گذشت حدود 3 سال هنوز پابرجاست.

رئيس‌جمهور ونزوئلا اعلام کرد اين کشور قراردادهايي 5.5 ميليارد دلاري را با شرکت‌هايي چيني و کانادايي براي توسعه معادن خود به امضا رسانده است.

بانک‌هاي مرکزي جهان همچنان خريداران بزرگ طلا هستند اما آمارها نشان مي دهد روند خريد آنها آهسته شده است.

در حالي که پس از سخنراني جانت يلن و مقامات ديگر فدرال‌رزرو، سرمايه‌گذاران به دنبال کشف زمان افزايش نرخ بهره آمريکا توسط اين نهاد هستند، طلا با افت هفتگي مواجه شد.

دنياي معدن -در بازار چين با افزايش توليد فولاد و رشد خريد سنگ آهن قيمت اين ماده اوليه اين هفته صعودي شده است.

دنياي معدن -موجودي پايين چدن صادراتي سي آي اس موجب شده عرضه کننده ها به دنبال افزايش قيمت باشند و اخيرا چدن اوکراين در 240 دلار هر تن فوب حمل سپتامبر به ترکيه صادر شده است.

دنياي معدن - هفته اخير بازار ورق امريکا در ثبات بوده و قيمت ها حرکت چنداني نداشته اند. آخرين قيمت ورق گرم 665.5 دلار هر تن درب کارخانه ثبت شده است.

قيمت طلا که در انتظار سرنخ‌هايي در مورد افزايش يا عدم افزايش نرخ بهره بانکي آمريکا در سخنراني رئيس بانک مرکزي اين کشور است، در معاملات امروز در بازه قيمتي محدودي در نوسان است و انتظار مي‌رود بازارها تا روز جمعه آرام خواهد باشد.

قيمت فولاد در معاملات آتي روز چهارشنبه در چين کاهش يافت، اما معامله‌گران و تحليلگران اعلام کردند که در ميان تلاش‌هاي بيشتر دولت چين براي کاهش ظرفيت توليد فولاد، چشم‌انداز بازار فولاد همچنان قدرتمند باقي مانده است.

در حالي که سرمايه‌گذاران در انتظار سرنخ‌هايي در خصوص افزايش يا عدم افزايش نرخ بهره توسط فدرال‌رزرو در سال جاري هستند،‌ در معاملات روز چهارشنبه،‌ طلا در محدوده کوچکي داد و ستد شد.

گروه معدن: : قائم‌مقام مدیرعامل شرکت بائواستیل چین، پنجمین فولادساز بزرگ دنیا در دیدار با مدیرعامل و معاونان شرکت فولاد مبارکه اصفهان اظهار کرد: فولاد مبارکه به‌عنوان یک فولادساز از تجهیزات و فناوری پیشرفته‌ای استفاده می‌کند.


گروه معدن: بی‌اچ‌پی بیلیتون در صدوپنجاه و ششمین سال فعالیت معدنی خود از وقوع یک ضرر هنگفت تاریخی در این شرکت خبر می‌دهد. ۶/۴ میلیارد دلار معادل ۵میلیارد پوند از ابتدای امسال میلادی تا پایان ژوئن خسارت ناشی از کاهش قیمت فلزات و البته شکستن سد سامارکو در سال پیش است.


آرشيو
جستجو در پايگاه
جستجو

محل درج آگهي
اطلاعيه ها
مسئولان ايمني و مسئولان فني(مسئول فني معدن،‌ مسئول فني اکتشاف، مسئول فني واحد کانه آرايي يا فرآوري) مسئوليت نظارت و کنترل را بر عهده دارند.

اشاعه اخبار و مطالبي که مخالف شئون سازماني بوده و موجب خدشه دار شدن و تخفيف اعتبار سازمان شود يا پخش نامناسب و ناصحيح اطلاعات درون سازماني و يا مشکلاتي که از راه هاي سازماني قابل حل است، از طريق رسانه هاي جمعي شايسته نيست و قابل پيگرد انتظامي است.

پيرو دستورالعمل ها و ابلاغيه هاي قبلي، مقتضي است در موارد بروز حادثه منجر به فوت در معادن، اقدامات زير انجام شود.

وفق بند پ ماده 31 قانون نظام مهندسي معدن" تاسيس هرگونه موسسه، دفتر يا محل کسب و پيشه براي انجام خدمات فني بدون داشتن مدرک صلاحيت مربوط" تخلف از قانون محسوب مي¬شود

ابلاغيه معاون امور معادن صنايع معدني وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص چگونگي اجراي مجازات انتظامي کارورزان عضو سازمان

اين تفاهم نامه در تاريخ 9/3/11393 في مابين سازمان نظام مهندسي معدن ايران و وزارت صنعت، معدن و تجارت منعقد شد. براي دريافت متن تفاهم نامه، شيوه نامه و فرم ها کليک کنيد.

عدد پايه p امسال 43 هزار تومان اعلام شد

در جدول شماره 4-1 دستورالعمل صدور پروانه اشتغال، در رديف هاي 13 و 15 اصلاحاتي انجام شد....

مقرر شد به ازاي هر برنامه بازديد گروهي( يک يا چند روزه) که توسط سازمان استان ترتيب داده مي­شود، 25/0 امتياز و تا سقف1 امتياز در بخش خدمات برجسته براي صدور پروانه اشتغال منظور شود.

رييس سازمان نظام مهندسي معدن بخشنامه کرد:طبق مصوبه مورخ 18 اسفندماه 1392 کميته تدوين دستورالعمل ها مقرر شد...

رييس سازمان نظام مهندسي معدن بخشنامه کرد: با توجه به اين که بعضي از اعضاي سازمان چندين سال است که حق عضويت خود را پرداخت نکرده اند، مقتضي است در مورد دريافت حق عضويت سخت گيري بيشتري اجرا شود.

‌براي افرادي که تا کنون موفق به ثبت نام نشدند مهلت ثبت نام اين دوره تا تاريخ 7/12/92 تمديد شد.

سازمان نظام مهندسي معدن ايران آمادگي خود را براي ارايه خدمات مرتبط با استانداردهاي ملي، خارجي و بين المللي (ايزو) معدنکاري و صنايع معدني به کليه کاربران حقيقي و حقوقي دست اندرکار فعاليت هاي معدني اعلام مي دارد.

سازمان نظام مهندسي معدن در نظر دارد دوره آموزش مجازي سنجش از دور را در بهمن ماه سال جاري برگزار نمايد.

از سوي معاونت امور معادن و صنايع معدني وزارت صنعت، معدن و تجارت، نشريات جديد ضوابط و معيارهاي معدن جهت رعايت و اجرا ابلاغ شد.

آرشيو

بازديدکنندگان سايت: 2954498 نفر
بانکهاي مرتبط

آدرس سازمان مرکزي:
تهران - خيابان استاد نجات الهي- خيابان اراک - پلاک 60
کد پستي:   1598943713
تلفن:   88854656, 88854676, 88854686         نمابر:88854636
ايميل : imeo@ime.org.ir